Župne obavijesti za 3. vazmenu nedjelju

– Nastavljamo sa župnim vjeronaukom. Krizmanici (sve grupe) imaju zajednički vjeronauk u crkvi u utorak u 20:30 sati.
– Ovaj tjedan neće biti redovnog vjeronauka za prvopričesnike već po dogovoru za probe i prvu sv. ispovijed.
– U sljedeću nedjelju 22. travnja, u našoj župi bit će podjela sakramenta prve sv. Pričesti u 9.00 i 11:00 h. Zbog specifičnih uvjeta naše župne kapelice, molimo vas dragi župljani da dođete na sv. mise u 8:00 i 19:00 h.
– Četvrtkom poslije večernje sv. Mise je klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom, pozivamo vas da njegujete tu pobožnost.
“Budući da je u oltarskom sakramentu prisutan sam Krist, treba ga častiti poklonstvenim štovanjem. “Pohod presvetom Sakramentu dokaz je zahvalnosti, znak ljubavi i dužnost priznanja Kristu Gospodinu.” (KKC1418.)
– Zbog pričesti koja je iduću nedjelju, već sada najavljujemo da će za 2 tjedna 29. 4. (nedjelja) biti proslava Sv. Katarine Sijenske, zaštitnice samostana. Samoj proslavi predvodi trodnevnica (četvrtak, petak i subota) u 18:30 krunica u 19:00 h misa. Glavna proslava je u nedjelju svete mise su po redovitom rasporedu. Glavna svečana sveta misa bit će u 10:30 koju predvodi o. Slavko Slišković provincijal hrvatske dominikanske provincije.

Evanđelje: Lk 24,35-48; Trebalo je da Krist sve to pretrpi i treći dan uskrsne od mrtvih.

Treća vazmena nedjelja. Evanđelje i homilija. Split – Gospa Fatimska. 15. travnja 2018.

Posted by Ante Žderić on Sunday, April 15, 2018

Please follow and like us:
error