Župne obavijesti za 5. nedjelju kroz godinu

– Raspored vjeronauka za prvopričesnike i krizmanike možete pogledati ovdje.
– Četvrtkom poslije večernje sv. Mise je klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom, pozivamo vas da njegujete tu pobožnost.
“Budući da je u oltarskom sakramentu prisutan sam Krist, treba ga častiti poklonstvenim štovanjem. “Pohod presvetom Sakramentu dokaz je zahvalnosti, znak ljubavi i dužnost priznanja Kristu Gospodinu.” (Katekizam katoličke Crkve 1418.)
– 10, veljače, petak je blagdan blaženog Alojzija Stepinca a sv. Mise u našoj župi su u 7:00 i 18.00 sati.


“Ima li, dakle, smisla oduševljavati se za lažne ideje vremena i za njihove nosioce, za te mizerne bogove iz zemlje i praha, koji će svi proći kao pljeva, kad Bog zavitla snažnom desnicom svojom. Stojmo, dakle, na to nas upućuje zdrav razum! Stojmo, dakle, čvrsto uz onoga, koji je Gospodin sadašnjosti kao i prošlosti i budućnosti, vjerovali to ljudi ili ne!”
-U subotu, 11. veljače je blagdandan Gospe Lurdske ujedno je i Svjetski dan bolesnika, u našoj župi sv. Mise su u 7:00 i 18:00 sati.
-Pozivamo svu djecu da se uključe u aktivnosti kao što ministrantski zbor i dječji zbor. Uključenjem u župne aktivnosti stječu se nova prijateljstva koja često znaju trajati cijeli život, a uz to daje se poseban doprinos liturgijskom slavlju.
Probe dječjeg zbora su subotom u 10:30, a susreti ministranata su subotom u 11:00.

“Ja sam svjetlost svijeta, govori Gospodin, tko ide za mnom, imat će svjetlost života.”, Iv 8, 12


“Vi ste sol zemlje. Ali ako sol obljutavi, čime će se ona osoliti? Nije više ni za što nego da se baci van i da ljudi po njoj gaze.« »Vi ste svjetlost svijeta.”, Mt 5, 13-16

Please follow and like us:
error