Žir 2017.

Prilikom 5 ukazanja 13. Rujna dječici u Fatimi Gospa je poručila: Nastavite moliti krunicu. U listopadu će doći i naš Gospodin, sa mnom i svetim Josipom kako bi blaoslovili svijet. Bog je zadovoljan vašim žrtvama.“
Uistinu Bog je zadovoljan žrtvama i molitvama koje prikazuje ova župa posvećena upravo Gospi Fatimskoj. U ovoj jubilarnoj godini On je odlučio na poseban način proslaviti Svoju Mariju, pa uz mnoštvo svjedočanstava uslišanih po njenom zagovoru ja pridodajem i ovogodišnji broj Žira. Upravo po Njenom zagovoru otvarala se se srca ljudi i tekstovi i slike su pristizali u tolikoj mjeri da nisu svi uspjeli ni stati u ovaj broj. Uistinu je čudnovato djelovanje ove preljepe zaštitnice naše župe.
Svim župljanima čestitam 50 godina postojanja naše župe. Hvala svima koji su proteklih 50 godina prenosili i čuvali vjeru i nacionalni identitet i time gradili naš župni DOM.
Hvala očevima što su pokazali hrabrost, otvorili svoja srca i iskreno progovorili o ulozi oca. Hvala im na strpljenju i susretljivosti na moje zahtjeve.
Hvala i Toniju Diviću što je pristao na intervju. Divno je što postoje ljudi kao on koji se nesebično daju na izgradnju zajednice.
Hvala Danici Tandara, Mirjani i Leonardi Gambiroža i Lidiji Topić koje su tekstove sastavile u ekpresnim rokovima te na ta način doprinjele raznolikosti časopisa.
Hvala don Anti Žderiću i don Pavi Pliplica što su imali otvoreno srce i um za sve Gospine projekte koje je upravo Ona započela u našoj župi , hvala im na tekstovima koje su napisali i ustupili za naš časopis, hvala im na podršci i angažmanu u ovom projektu za koji vjerujem da će obogatiti i dotaknuti mnoga srca.

Novi broj Žira možete pogletadi ovdje: Žir 2017

Please follow and like us:
error